Értelem és érzelem

A gondolat és az idea a lélek hozzáadása nélkül nem képes teremteni!
"Soha semmi nem
múlik el addig, amíg meg nem tanított minket arra, amit tudnunk kell."
(Pema
Chödrön)
Az értelem és érzelem miről is szól? Van egyszer a gondolat, az, hogy megérted, hogy ÉRTED történik minden. Ha ehhez a gondolathoz nem társul érzelem, és nincs érzelmekkel olyan szinten feltöltve, akkor ebből nem lesz szeretet. Viszont csak úgy tudnál alkotni, képet létrehozni, teremteni! Enélkül nem megy! A gondolat maga még nem elég!
Az értelem és az érzelem is ÉR-alapú szó - az érhálózat is a szívben fut össze. Tehát ha érted, de nem úgy érzed, akkor hiába minden imagináció, mágikus eszközök bevetése, 100%-os fókusz és koncentráció az elérendő dologra/célra – abból nem lesz teremtés.
Mindenkinek van egy speciális csak rá szabott és általa meglelt spirituális útja. Viszont ebben állandóan fejlődnünk kell, hogy lássuk azt, hogy amit addig beletettünk, és az, ahova elértünk, egy bizonyos lépcső. De még rengeteg lépcső tornyosul előttünk, és mi ennek csak a töredékét látjuk. A cél az lenne, hogy képesek legyünk az EGÉSZET megmutatni – és ezen a tanulóúton a Sors sokszor visszarak minket, sokszor megoldhatatlannak látszó kihívások elé állít, és azt mondja: dolgozzál még rajta!
Arról még nem is beszéltünk, hogy minden leszülető lélek hoz magával karmikus feladatokat. A szanszkrit karma szó egyrészt maga a cselekedet, a tett, másrészt az ok-okozati törvény. Kimondja, hogy minden cselekedetnek, gondolatnak vagy szónak van következménye.
Áldásként vagy teherként visszatér hozzánk, mint egy bumeráng, még ebben az életben vagy a következőkben. A karma törvénye szerint, ami köti az embert, az nem a tőle független és megváltozhatatlan sors, hanem a múltbéli tettek hatásai. Mindig döntéshelyzetben van, élhet azzal a szabad akaratával, amit önmaga által előidézett helyzete lehetővé tesz. A törvényszerűség a személyes felelősség vállalására tanít. A karma kegy és szeretetalapú.
Ugyanakkor nem biztos, hogy helyesen használja, aki azt mondja: "ez a karmám": ez a sorsom, nem tehetek semmit ellene. Valóban, a múltban elkövetett tetteket már nem tudjuk megváltoztatni, de mivel a jelen alakítja a jövőt, igenis tőlünk függ, mi vár majd ránk. Ahogy a mondás tartja: Mindenki a maga sorsa kovácsa. Meg kell tehát érteni, hogy teljes mértékben felelősek vagyunk azért, ami történik velünk.
A karma nemcsak negatív, pozitív módon is működik: minden jó tett kedvezőbb életkörülményeket teremt. A karma dönti el, hogy valakinek egy gazdag, jól működő, gyönyörű országban kell-e megszületnie, vagy egy szegény, bizonytalan országban, nehéz körülmények között.
A karma büntetés volna?
Felületes megfigyelés alapján arra a következtetésre juthatunk, hogy a karma büntetés.
Ha alaposabban górcső alá vesszük az ok-okozati törvényszerűséget, akkor megérthetjük, hogy a karma nem büntetés. Sokkal inkább javító szándékú tanítás, a hibáinktól és hiányosságainktól való megszabadulást segítő vezérelv. Sőt, a következő életbe is magunkkal visszük a még nem törlesztett adósságokat, illetve kaphatjuk a jó tettek jutalmát.
A hinduizmus szerint a spirituális fejlődésnek öt szakasza van:
- kezdeti érdeklődés
- kutatás
- elfogadás és tisztánlátás
- transzformáció
- tiszta lélek szakasza
A végcél a lélek tisztaság lenne, mégis azt tapasztaljuk hogy az emberek nagy többsége az anyagi síkon szeretne teremteni. Amit mi a fizikalitásban látunk, az anyag, amit meg akarunk fogni, az gyakorlatilag nem szilád, hanem millió kis atomocskának az állandó mozgása. Az, hogy mi azt milyennek érzékeljük, milyennek látjuk, az az egyéni szemléletmódunk következménye. A kérdés az, hogy milyen szemléletmóddal látjuk a világot, benne magunkat és a történéseket! Ha azt mondjuk, hogy egy helyzet gondot jelent, akkor aki a gondot viseli, az a Gondviselő. Ha egy helyzetre úgy tekintünk, hogy az kihívás, akkor az azt jelenti, hogy a Gondviselő KIHÍV engem a gondból és majd viseli ő.
Az ember tetteinek eredményessége nem csak attól függ, hogy a jelenben milyen tudatállapotban építi életét. Az élet sikereire és kudarcaira hatással vannak a múltban elkövetett tettek is. Ez eleve elrendeltségnek is tűnhet, de nem az. A lelki tettek mindig, minden nehézségből adnak kivezető utat. A karmától megszabadulni a visszahatások nélküli tettekkel lehet. Az anyagi tetteknek van visszahatása, a lelki tetteknek nincs.
Aki nem hiszi, járjon utána!
Barkóczi Mária
kínai asztrológus
feng shui tanácsadó-lakberendező
tarot kártyavető

